Pazartesi , Mart 29 2021
Anasayfa / SEMİNERLER & PANELLER / Türkistan’da “İpek Yolu, Ahi Yolu, Derviş Yolu” Paneli Düzenlendi

Türkistan’da “İpek Yolu, Ahi Yolu, Derviş Yolu” Paneli Düzenlendi

Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde İstanbul Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Ahisiad’ın katılımıyla “İpek yolu, Ahi yolu, Derviş yolu” isimli panel düzenlendi.

Türkistan’da gerçekleşen panele Ahisiad Genel Başkanımız İbrahim ÇAM, Prof.Dr. İbrahim NUMAN, Prof.Dr. Hüsrev SUBAŞI, Prof.Dr. Ali BULUT, Prof.Dr. Ahmet KALA, Doç.Dr. Dursun Ali TOKEL, Doç.Dr. Serdal SEVEN, Yrd.Doç.Dr. Eyüp Sabri KALA, Yar.Doç.Dr. M. Nasuhi ÇELEBİ,
Öğr.Gör. Betül BİLGİN, Kudret DOĞAN, İdris AKARÇEŞME, Abdullah SERENLİ, Turan KOÇ, Abdurrahim GÜVENİR, Halil HIZ, Gülümser BAŞAR, Ayten ÇELEBİ katıldılar.

Panelde katılımcılar birer konuşma yaptılar, panelin moderatörlüğünğ yapan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Mehmet Kutalmış, yaptığı konuşmasında, “Yüzyıllar sonra Ahilerin Türkistan’a gelmelerinden dolayı memmnun” olduklarını dile getirdi.

Ahisiad Genel Başkanı İbrahim ÇAM ise “Ata topraklarında ahiliği konuşmak ve anlamaya çalışmak bizler için anlamlı ve ziyadesiyle Onur vericidir. ”dedi.

Panel sonunda Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği Bilim Kurulu üyesi olan Rektör Prof.Dr.Mehmet Kutalmış, Ahisiad Genel Başkanımız İbrahim ÇAM’a kaftan ve kıçbaç hediye takdiminde bulundu.

Kontrol Edin

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 9. PROGRAM

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri …