Salı , Aralık 15 2020
Anasayfa / ANLAŞMALI KURUMLAR / “Gençlerimize Güveniyoruz” Projesi İşbirliği Protokolünün 2.cisi İmzalandı

“Gençlerimize Güveniyoruz” Projesi İşbirliği Protokolünün 2.cisi İmzalandı

Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad ortaklığında, Pendik’te bulunan 10 Mesleki Teknik Lisede gerçekleştirelecek olan “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” projesi kapsamında hazırlanan protokolü, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ile Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği (Ahisiad) Genel Başkanı İbrahim Çam imzaladılar.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında ilki gerçekleştirilen proje için , pilot bölge olarak İstanbul’un Pendik ilçesi belirlenmiştir.2017-2018 Yılı Eğitim öğretim Döneminde de 2. Sini uygulayacağımız ‘’Gençlerimize Güveniyoruz Projesi’’ ni gelecek yıllarda İstanbul geneli ve devam eden yıllarda da Türkiye geneline yayılacak bir çalışma olarak planlanlanmaktadır.

Pendik Kaymakamlığı himayelerinde, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve AHİSİAD’ ın öncülüğünde  projelendirme ve yürütmeleri ile imzalanan Protokol kapsamında, İstanbul Pendikte Bulunan mesleki ve teknik liseleri kapsayan Gençlerimize Güveniyoruz projesi kapsamında  ”Ahiliğin İlkeleri, Girişimcilik, Gençler İçin Tecrübe Konuşuyor, İş Hayatında Başarılı Olmanın Püf Noktaları, Kariyer Planlama, Meslek Hayatında Ahlaki Değerler”  konuları öğrencilere özdenetim ile anlatılacaktır.

Projede Alanında uzman kişilerin anlatımılarıyla gerçekleşecek seminerler de, öğrencilere gelecek yaşantılarındaki planlamalarını kolaylaştırıcı bilgiler aktarılacak,hedef ve vizyon oluşturmalarına katkı sağlanacaktır.Bu vesile ile öğrencilerimizin yaşamlarının ilerleyen bölümlerinde ahilik felsefesi ile sağlıklı karar almaları hedeflenmektedir.Proje kapsamında düzenlenecek yarışmalar ile öğrencilerden somut Proje çalışmaları istenecek. Bu vesileyle öğrencilerin birlikte çalışma,birlikte hareket etme ve ortak bir paydada birleşerek proje üretebilme yetilerinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir.Ahilik sisteminin temel taşlarından biri olan kümelenme modelinin temelde Öğrencilere aşılanarak,ilerki yaşantılarında ekip çalışması yapabilme kabiliyet ve arzularının güçlendirilmesi hedeflenmekte,teknolojik araştırma,üretim ve geliştirme konularında öğrencilerin teşvik olması amaçlanmaktadır.Bu yarışmalarda dereceye giren proje ler, Ahisiad’ın organizasyonunda ödüllendirilecek ayrıca,Tübitak ve Ahisiad’ın partner kuruluşları ile desteklenerek gerek ulusal gerekse uluslararası yarısmalara katılımının önü açılacaktır.

11 Ocak 2018 tarihinde Halil Kaya Gedik Metal Teknolojisi MTAL’de İstanbul Ticaret Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İsmail Ekmekçi’nin konuşmacı olarak, Pendik Kaymakamımız, Pendik Milli Eğitim Müdürümüz, Ahisiad Başkanımızın da katılacağı  açılış programı ile başlayacak, Kaynarca Şevket Sabancı MTAL, Melek Aknil MTAL, Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi MTAL, Barbaros Hayrettin Paşa MTAL, Pendik İMKB MTAL, Pendik İTO MTAL, Pendik MTAL, Yunus Emre MTAL,  Velibaba MTAL devam edecek proje Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek kapanış programı ile sona erecektir.

Kontrol Edin

Petrol Ofisi ile Anlaşma imzaladık

Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği olarak üyelerimizin avantajlı fiyatlar ile akaryakıt alabilmesi kapsamında yürütülen projede …