Pazartesi , Mart 29 2021
Anasayfa / SEMİNERLER & PANELLER / GEDİK ÜNİVERSİTESİ’NDE “AHİLİK” KONFERANSI

GEDİK ÜNİVERSİTESİ’NDE “AHİLİK” KONFERANSI

Gedik Üniversitesi’nde ’Milletimizin Ekonomik Özgürlüğünde Geçmişten Geleceğe Ahilerin Rolü’ konulu konferans düzenlendi.

Gedik Üniversitesi Türk Dili ve Tarihi Kulübünün düzenlediği Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı İbrahim Çam’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurettin Beşinci, Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş, Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Şişman, öğretim görevlileri ve tüm bölümlerden öğrencileri katıldı.

Konferans da açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Şişman, ahilik teşkilatı ile ilgili genel bir konuşma yaptılar.

Daha sonra konferans ta ise Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği (Ahisiad) Genel Başkanı İbrahim Çam, Türklerin esnaflıkta ki edeplerinin İslamiyetle müşerref olduktan sonraki Kurani ticaretlerinden örneklemeler yaparak Müslüman Türklerin Medeniyet inşaasında ahilerin geçmişteki rollerini bugünü ve gelecekteki olması gereken rollerini anlattı. Program sonunda Çam. ahi adayı gençlere kariyer planlamaları ve geleceğe bakışları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Konferans bitiminde Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş, katılımlarından dolayı Ahisiad Genel Başkanı İbrahim Çam’a plaket ve kitap takdiminde bulundu.

Ahisiad Genel Başkanı İbrahim Çam ise Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş’a Gümrük ve Ticaret Bakanlığının özel olarak hazırlamış olduğu 2 ciltlik Ahilik Ansiklopedisi ile birlike Ahilik sıfatlarının yer aldığı Ahisiad özel tablosunu takdim etti.

Programı düzenleyen Gedik Üniversitesi Türk Dili ve Tarihi Kulübü ise Başkan Çam’a katılımlarından dolayı hilal görünümlü özel bir çalışmayı hediye ettiler.

Program davetliler ve öğrencilerin toplu resim çekimiyle son buldu.

 

Kontrol Edin

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 9. PROGRAM

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri …

Bir cevap yazın