Pazartesi , Mart 29 2021
Anasayfa / SEMİNERLER & PANELLER / BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 9. ETKİNLİK

BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 9. ETKİNLİK

Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad – Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin ortaklaşa yürüttükleri “Gençlerimize Güveniyoruz” projesinin 9.cusu Pendik İTO Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği olarak yürütülen“ Gençlerimize Güveniyoruz” projesi kapsamında 9.cusu Pendik İTO Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Ahilik İlkeleri ve Gençler İçin Tecrübe Konuşuyor konulu seminer düzenlendi.

Seminere konuşmacı olarak Kök Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Akaryakıt ve İnşaat sektörlerinde ayrı ayrı faaliyetlerde bulunan İş Adamı Yasin KADIOĞLU katıldı.

Yasin KADIOĞLU, bugünlere gelmenin kolay olmadığını zor zaman ve tecrübeler kazanarak iş dünyasında var olduklarını söylediler.İş tecrübelerinden veren Kadıoğlu, başından geçen anılarını öğrencilerle paylaştı.Yeni bir sektör olan damacana su satıcılığı işine girdim.Güzel para kazanmaya başladım derken, ünlü bir markanın suyunu satıyordum.Damacana suyu 3 TL’ye alıyoruz ve birileri geldi siz aynı markanın damacanasını getirin size yarı fiyatına dolduralım dediler.Benim ne vicdanım nede ticaret anlayışım bu işe uymazdı.Bir kaç hafta sonra su götürüp zilini çaldığım bir bayan elinde bir kağıtla geldi.Bizden aldığı suyun analizini yaptırmış ve çok memnun olduğunu söyledi.Kendisi devletin analiz merkezinde çalışıyormuş.Eğer ben tutup yarı fiyatına suyu o damacanalara doldurup satmış priligy – rezept und medikament vom online-arzt | ohnerezeptfreikauf olsaydım belkide bugün buralarda olamayacaktım.Demekki bir işi yaparken adabına uygun ve vicdanen rahat olarak yapmanız lazım dedi.

Stimpeks Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ahicert Belgelendirme A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Beşinci, Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği (AHİSİAD) hakkında bilgiler vererek Ahilik ve Ticari ilişkiler hakkında bilgilendirme yaptı.

Gazeteci-Yazar Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya, Ahi Evran ve Ahilik sisteminden bahsetti.Ahilik sıfatlarını anlatarak, proje kapsamında okullarda uygulanacak olan Orta sandığı, Güvenilir Eller (Kantincisiz kantin), Ahilik kitaplığı hakkında bilgiler verdi.

Kontrol Edin

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 9. PROGRAM

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri …