Cuma , Ekim 1 2021
Anasayfa / SEMİNERLER & PANELLER / BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 8. ETKİNLİK

BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 8. ETKİNLİK

Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad – Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin ortaklaşa yürüttükleri  “Gençlerimize Güveniyoruz” projesinin 8.cisi Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği olarak yürütülen“ Gençlerimize Güveniyoruz” projesi kapsamında 8.cisi Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Ahilik İlkeleri ve Gençler İçin Tecrübe Konuşuyor konulu seminer düzenlendi.

Seminere konuşmacı olarak Stempeks Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ahicert Belgelendirme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Beşinci katıldı.

Nuri Beşinci,  ithalat ve ihracat ile uğraştıklaırnı belirterek, Almanya’da ve Türkiye’de faaliyet gösteren firmalarının ürün kalitesi bakımından karşılaştırmalar yaparak, Almanya’da okuyan oralı gençlerin sizlerden bir üstünlüğü yok sadece işlerini dürüst yapmaya çalışıyorlar ve başarıya ulaşıyorlar dedi.Aslında bizim Türk insanı zeki ve çalışkandır. Türkiye’de bir firmanın tesisini gezip gören Alman ve Amerikan iş adamlarının standartlara göre çok çok iyi olduğunu görünce 3 aydır almaya çalıştığımız işin 3 dakikada karar vererek tamam bu tesisden malzemelerimizi istiyoruz ve işi size veriyoruz dediler.Sonrasında ürünler hazırlanıp Almanya’ya sevk edildi.Ürünleri açıp adamlara gösterdiğimizde, bu ürün o fabrikadanmı çıktı yoksa bize başka yeri gösterip başka bir fabrikadanmı ürün yaptırdınız dediler.Buda şu demekti fabrika tesis on numara ama çıkan ürün çok çok kötü ve kalitesiz.Sonrasında bu adamlarla ileriye dönük iş yapmamız mümkün değil.Ozaman Ahilik sisteminde ne var dürüst imalatçı olmamız lazım.Verdiğimiz sözü yerine getirip işimizi dürüst yapmamız lazım dedi.

Ahi Evran ve Ahilik sisteminden bahsetti.Ahilik sıfatlarını anlatarak, proje kapsamında okullarda uygulanacak olan  Orta sandığı, Güvenilir Eller (Kantincisiz kantin), Ahilik kitaplığı hakkında bilgiler verdi.

Kontrol Edin

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 9. PROGRAM

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri …