Cumartesi , Nisan 3 2021
Anasayfa / SEMİNERLER & PANELLER / BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 7. ETKİNLİK

BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 7. ETKİNLİK

Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad – Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin ortaklaşa yürüttükleri  “Gençlerimize Güveniyoruz” projesinin 7.cisi Pendik Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Ahi Sanayici viagra en suisse ve İşadamları Derneği olarak yürütülen“ Gençlerimize Güveniyoruz” projesi kapsamında 7.cisi Pendik Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Ahilik İlkeleri ve Gençler İçin Tecrübe Konuşuyor konulu seminer düzenlendi.

Seminere konuşmacı olarak Atlas Uluslararası Nakliyat Proje Taşımacılığı San. ve Dış Tic. Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal KIRNAK katıldı.

Mustafa Kemal Kırnak, Uluslararası Nakliyat ve Projelerden örenekler verdi.Barbaros Hayrettin Paşa Okulunun adına ve içeriğine uygun olarak faaliyet gösterdiği vurgusunu yapan KIRNAK, Okulun Türkiye’nin sayılı büyük Tersanelerinin olduğu yerde olması sizlerin hem okul hemde iş hayatında kolaylıklar sağlamaktadır dedi.KIRNAK, kendisinin Meslek Lisesi metal bölümü mezunu olduğunu, özel bir denizcilik okulunda eğitim aldığını ve bu işlere başladığını anlattı.Başarıda kendine güvenmek önemlidir.İşçi olarak çalıştığım yerde iş adamı oldum kısa sürede gemilerim oldu ifadesini kullandı.İstanbul Boğazında sahile vuran geminin kendi gemisi olduğunu, Somali’de kaçırılan ilk Türk gemiside kendisine ait olduğunu söyledi.14 yıllık sektör içerinde yer aldım bir gemi kaçırıldı, birde kaza atlattık buda 14 yıl içerisinde gerçekleşen olaylardır, gayette normaldir.Çünkü 14 yılınız geçmiş bu sektörde işinizin en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz tabikli bu olaylarda normaldir dedi.

Öğrencilerin sorularına yanıt veren KIRNAK, staj ve mesleki alanlarda bütün kardeşlerime kendi meslek alanımıza girdiği için yardımcı oluruz yönlendiririz dedi.Öğrencilerin memnun kaldığı programda geleceğin kaptanları, iş adamları, makinacıları, çarkçıları en azından lise yıllarında kendi mesleklerine yön çizerek örnek alıp hergün kapısını çalabilecekleri işinde iyi bir Ahi Mustafa Kemal KIRNAK bey ile tanışma fırsatı buldular.

Gazeteci-Yazar Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı  Ünal Kaya, Ahi Evran ve Ahilik sisteminden bahsetti.Ahilik sıfatlarını anlatarak, proje kapsamında okullarda uygulanacak olan  Orta sandığı, Güvenilir Eller (Kantincisiz kantin), Ahilik kitaplığı hakkında bilgiler verdi.

Kontrol Edin

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 9. PROGRAM

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri …