Pazartesi , Mart 29 2021
Anasayfa / SEMİNERLER & PANELLER / BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 4. ETKİNLİK

BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 4. ETKİNLİK

Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad – Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin ortaklaşa yürüttükleri  “Gençlerimize Güveniyoruz” projesinin 4.cüsü Pendik Kaynarca Şevket Sabancı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği olarakyürütülen“ Gençlerimize Güveniyoruz” projesi kapsamında 4.cüsü Pendik Kaynarca Şevket Sabancı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Arge, Girişimcilik ve İnovasyon konulu seminer düzenlendi.

Seminere konuşmacı olarak TÜBİTAK Ar-ge Mentörü, Sinerji Danışmanlık Yön.Kur.Bşk. Endüstri Yüksek Mühendisi Serkan ÇETİN katıldı.

Seminerde ÇETİN, “Değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte değişime ayak uydurabilme yeteneğinin önem kazandığı bilgi çağında, doğanın değişen koşullarına anında uyum sağlayabilen varlıkların yaşam alanlarının en güçlüleri, olduğu aktarılarak genç girişimci adaylarının girişimcilik ve inovasyon konusunda farkındalıkları artırılması sağlandı” sözlerine yer vererek değişimin, değişim yaşanırkende mevcutu koruyup üzerine yenilikler ekleyerek inovasyonu sağlamayız dedi.

Gazeteci-Yazar Dünya Kırşehirliler Drn.Bşk Ünal Kaya, Ahilik sıfatlarını anlatarak, proje kapsamında okullarda uygulanacak olan  Orta sandığı, Güvenilir Eller (Kantincisiz kantin), Ahilik kitaplığı hakkında bilgiler verdi.

Kontrol Edin

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 9. PROGRAM

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri …

Bir cevap yazın