Cumartesi , Nisan 3 2021
Anasayfa / SEMİNERLER & PANELLER / BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 10. ETKİNLİK

BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 10. ETKİNLİK

Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad – Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin ortaklaşa yürüttükleri  “Gençlerimize Güveniyoruz” projesinin 10.cusu Pendik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği olarak yürütülen“ Gençlerimize Güveniyoruz” projesi kapsamında  10.cusu Pendik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Ahilik İlkeleri ve Gençler İçin Tecrübe Konuşuyor konulu seminer düzenlendi.

Seminere konuşmacı olarak Ahisiad Genel Başkanı, Erçağ Vinç Yönetim Kurulu Başkanı, Ahicert Belgelendirme A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim ÇAM katıldı.

İbrahim ÇAM, Okumadan hiçbirşey olmayacağını,  kainatın düzeninin yürümeyeceğini konusunda bize ciddi bir mesaj var.Okuduktan sonrada artık birşeyler üretin.”Akledin”diyor yüzlerce ayette “Akletmezmisiniz” diyor.Hazırın üzerinde bir şey yapmayın farklı şeyler üretin.Ailenizin içinde kardeşler arasında, öğrenciler içinde öğrenciler arasında bu milletin içinde farklı insanlar olmalısınız.Bu proje 15 mesleki teknik  lisesinde uygulanmaktadır.Bu programlara hep aynı insanlar gitmiyor, farklı farklı işinde başarılı olmuş arkadaşlarımız yada bir konuda uzman arkadaşlarımız seminer veriyor sohbet yapıyor.Burada dikkat ettiğimiz bir konu var koca koca şirketleri olan, parası olan kişileri seçmiyoruz.Hikayesi olan insanları sizlere getiriyoruz.Sizlere örnek olsun diye.

Kimse şirketini, çalışanlarını yada maddiyatını babasından kalan noktadan örnek almasın.Babam bıraksa bana para harcamayı bilirim, şirket bıraksa yönetmeyi bilirim.Ama aileden alacağınız edep, terbiye ve mesleki eğitim ve onun üzerine koyacağınız yapacağınız başarılar ozaman başarılardan olur.

Ben size bir soru sorsam, bilgisayarı kim buldu desem ?

İlk aklınıza gelecek bir sürü yabancı isimlerdir. Ama aslında bunu sizin dedeniz HAREZMİ buldu.Bunu çoğu arkadaşımız bilmiyor.Bilgisayarın mantığı olan Algoritma meselesini çözen adam Harezmi’dir. Bizler bulunan şeyler üzerinden birşeyleri bulmaya çalışıyoruz ama aslında bunları bizim dedelerimiz zaten bulmuşlar dedi.

Kontrol Edin

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 9. PROGRAM

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri …