Cuma , Ekim 2 2020
Anasayfa / Genel / AHİSİAD’dan Tasavvuf Sohbetli İftar programı

AHİSİAD’dan Tasavvuf Sohbetli İftar programı

Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği (AHİSİAD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar programına; bu yıl “Ahi Evran-ı Veli’nin Tasavvufa Bakışı” ışığında Prof.Dr. Ahmet KALA’nın tasavvuf sohbeti damgasını vurdu.

Tasavvuf sohbetli iftar programına, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel, Pendik İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Tarihi Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kala, Yıldız Teknik üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahir İnce, Prof.Dr. Murat Esin, Mermerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mermer, Beşiktaş’ın Milli Kalecilerinden Zafer Öğer, Devr-i Alem Belgesel Yapımcısı ve Avrasya Gazeteciler Derneği Genel Başkanı İsmail Kahraman, Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti (UYGAD) Genel Başkanı Mehmet Derviş Canbekli, Ahisiad Üyeleri, İşadamları ile basın mensupları katıldı.

Programda Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği (AHİSİAD) Genel Başkanı İbrahim Çam selamlama konuşmasında kardeşliğe, birlikteliğe ve üretime vurgu yaptı.Çam konuşmasına şöyle devam etti “Ülkemizin bu dönemde birlikteliğe ihtiyacı vardır.Bildiğiniz üzere AHİLİK Teşkilatıda memleketimizin birlikteliğe ihtiyacı olduğu bir dönemde ortaya çıkarak, ecdadımızın zor günlerinde mücadele ruhunu ortaya koymuştur.Ahilik kardeşlik ruhu ile birleşmiştir.Ahi demek kardeş demektir.Ramazanda kardeşliğin birleştiği bir aydır.Allah’a hamdu senalar olsun ki! bizler ülkemizin refahı, huzuru ve kalkınması için Ahilik ruhu ile bütünleştik.Kültürel değerlerimizi, üretim mekanizmasıyla birleştirerek tekrardan ecdadın bize bıraktığı mirası canlandırmak adına, yaşatmak adına, özümüze dönmek adına ahi yürekli arkadaşlarımızla bu yola koyulduk.Ümit ediyorumki, niyet halis oldumu ülkemiz ve milletimiz için yapamayacağımız başaramayacağımız bir iş yoktur” dedi.

 

Konuşmaların ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Tarihi Anabilimdalı Başkanı Prof.Dr. Ahmet Kala bey’in “Ahi Evran-ı Veli’nin Tasavvufa Bakışı” ışığındaki sohbet ile devam etti.

Program sonunda Ahilik İlkeleri ve Sıfatlarının yazılı bulunduğu özel tablolardan, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel’e, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar’a, Pendik Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’na, devr-i Alem Belgesel Yapımcısı, Avrasya Gazeteciler Derneği Genel Başkanı İsmail Kahraman’a, Beşiktaş’ın Milli kalecisi Zafer Öğer’e, Mermeler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mermer’e, Karadeniz Demir Yönetim Kurulu Başkanı Salih Varlıbaş’a, Cebeci gayrımenkül yatırım ve inşaat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cebeci’ye, Yıldız Teknik üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahir İnce’ye Ahisiad Genel Başkanı İbrahim Çam tarafından hediye edildi.

 

 

Kontrol Edin

ahisiad evde kal

Ahiler Canlı Konferansta #EVDEKAL

Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği olarak yeni tip Covid-19 koronavirüs sebebi ile Pandemi ilan …

Bir cevap yazın