Salı , Ağustos 11 2020
Anasayfa / HABERLER / Ahisiad Gençlerimize Güveniyoruz Projesi Tanıtım Videosu

Ahisiad Gençlerimize Güveniyoruz Projesi Tanıtım Videosu

Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği

İstanbulda bulunan mesleki ve teknik liseleri kapsayan proje kapsamında ”Ahiliğin İlkeleri, Girişimcilik, Gençler İçin Tecrübe Konuşuyor, İş Hayatında Başarılı Olmanın Püf Noktaları, Kariyer Planlama, Meslek Hayatında Ahlaki Değerler” konularında düzenlenen seminerler ile öğrencilere etkin ve yararlı bilgilerin verilmesi sağlanacaktır.

Alanında uzman kişilerin anlatımı ile gerçekleşecek programlarda öğrencilere gelecek yaşantılarındaki planlamalarını kolaylaştırıcı bilgiler aktarılacak, hedef ve vizyon oluşturmalarında katkı sağlanacaktır. Bu vesile ile öğrencilerimizin yaşamlarının ilerleyen bölümlerinde ahilik felsefesi ile sağlıklı karar almaları hedeflenmektedir.

Proje kapsamında düzenlenecek yarışmalar ile öğrencilerden somut Proje çalışmaları istenerek öğrencilerin birlikte çalışma, birlikte hareket etme ve ortak bir paydada birleşerek proje üretebilme yetilerinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Ahilik sisteminin temel taşlarından biri olan kümelenme modelinin temelde Öğrencilere aşılanarak, ilerki yaşantılarında ekip çalışması yapabilme kabiliyet ve alışkanlıklarının güçlendirilmesi hedeflenmekte, teknolojik araştırma, üretim ve geliştirme konularında öğrencilerin teşvik olması amaçlanmaktadır.

Kontrol Edin

Ahilik Sisteminde Kümelenmeye Dayalı Ticaret Sistemi

Ahisiad “Yeni Dünyanın Ahileri” ve “Anadolu Sanayi Devrimi Eğitim Programı” nda bu hafta. 》Yeni Dünyanın …