Perşembe , Eylül 30 2021
Anasayfa / Basında Yer Alan Haberler / Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği

Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği

HABERİ DUYURU GAZETESİNDE OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ..

MHP Pendik eski İlçe Başkanı İbrahim Çam’ın kurucu genel başkanlığını yaptığı Türk Ahileri Sanayici ve İşadamları Derneği kuruluşunu tamamladı.

 

Türk Ahileri Sanayici ve İşadamları Derneği’nin tanatımı amacıyla 11 aralık zçarşamba günü Green Park Otel’de bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Derneğin Kurucu Genel Başkanı İbrahim Çam, derneği neden kurduklarını ve hedefleriyle ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.

Ahiliğin 13. yüzyılın ilk yarısında Anadolu Selçuklu Türkleri’nin ekonomik yaşamında çok etkin rolm oynadığını ve uzun yıllar Türk halkının simgesi olduğuna dikkat çeken Çam, ” Bizler bugün itibarıyle Ahiliği sindirmiş 21 arkadaşımızla Türk Ahileri Sanayici ve İşadamları Derneği’ni kurmuş bulunmaktayız. Derneğimizin genel merkezi İstanbul’dadır. Ayrıca Avustralya, Amerika, Almanya ve ülkemizde 6 ilde örgütlenme çalışmaları tamamlanmış olup, önümüzdeki günlerde açılışları gerçekleşecektir. Ülkemizde mevcut bir çok benzer dernekten farklı olarak milleti ve bayrağıyla sorunu olmayan her girişimciyi destekleyecek, her yatırımcıya kucak açacağız. Devletimize ve milletimize katma değer sağlamak için plan ve projeli hareket ederek, verimli sonuçlar almayı amaçlıyoruz.  Misyon ve vizyonumuzun temelinde insana yatırım, girişimci insanımıza yardım ve ihtiyacı olan insanımıza destek vardır. Bu desteğin özü de tüketme özendirisi olan balık verme değil, üretmenin özü olan balık tutmayı öğretmektir.”şeklinde konuştu.

HABER: YAŞAR ŞİMŞEK ( Gazete Duyuru)

Kontrol Edin

AHİLİK PROTOKOLÜ İMZALANDI

Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad ortaklığında, Pendik’te bulunan 15 Mesleki Teknik …

Bir cevap yazın