Cuma , Eylül 17 2021
Anasayfa / SEMİNERLER & PANELLER / AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 9. PROGRAM

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 9. PROGRAM

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri Ahi“Gençlerimize Güveniyoruz” projesinin 9.cusu Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen programa, Ahisiad Başkanı İbrahim Çam konuşmacı olarak katıldı.

İbrahim Çam, İş ve hayat konularında tecrübelerini anlatarak, Ahi Evran ve Ahilik sisteminden bahsetti.Ahilik sıfatlarını anlatarak, proje kapsamında okullarda uygulanan Orta sandığı, Güvenilir Eller (Kantincisiz kantin), Ahilik kitaplığı hakkında bilgiler verdi.

Meslek liselerinde yetişen öğrencilerin Türk Milletinin Ana elemanları olduğuna değinen ÇAM, gençlerin Geçmişten alacakları güven ile kendilerini geleceğe hazırlamalarını istedi. Bu ülkede Markalar yapabilirsiniz, kendinizi hiç bir zaman hafife almayınız.Bunları yaparken Edeb’i elden bırakmamalısınız dedi. Edeb, arapçada Elif, dal, be harflerinden oluşur.Türkçe’de ise eline vatanına hani yad eller diyoruzya, Diline burdada Türkçemize sahip çıkacağız.Beline soyuna, ecdadına sahip çıkacaksın.

Kontrol Edin

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 8. PROGRAM

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri …