Çarşamba , Mart 31 2021
Anasayfa / SEMİNERLER & PANELLER / BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 2. ETKİNLİK

BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 2. ETKİNLİK

Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad -Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin ortaklaşa yürüttükleri  “Gençlerimize Güveniyoruz” projesinin 2.cisi Pendik Harmandere Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği olarak yürütülen“Gençlerimize Güveniyoruz” projesi kapsamında Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Ahilik ilkeleri ışığında Girişimcilik, Ar-Ge ve İnovasyon konulu seminer düzenlendi.

Programda Gazeteci-Yazar Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ahisiad Gnl.Başk.Yrd. Ünal Kaya, “Ahilik Sıfatlarını” anlatarak programın açılışını yaptı.

Stimpeks Makine Yönetim Kurulu Başkanı ve Ahisiad Teşkilatlanmadan sorumlu Gnl.Bşk.Yrd. Nuri Beşinci, proje kapsamında okullarda uygulanacak olan  Orta sandığı, Güvenilir Eller (Kantincisiz kantin), Ahilik kitaplığı hakkında bilgiler verdi.

TÜBİTAK Ulusal Kobi Mentör Havuzunda yer alan Endüstri Yüksek Mühendisi Serkan ÇETİN’in sunumuyla bir girişimcide bulunması gereken özellikler ile girişimciliği etkileyen faktörler ışığında girişimciliğin cazip yanları ve zor yönlerine değinilerek iş kurma süreci hakkında bilgi verildi. Girişimcilik ve İnovasyon konusunda öğrencilerin farkındalık düzeylerinin artırılmasının hedeflendiği seminerde başarılı girişimlere imza atmış global liderlerin öğretilerine değinilerek inovasyonun aslında “başkalarıyla aynı şeye bakmak ama farklı bir şeyi görmek” anlayışında yattığı anlatıldı.

Değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte değişime ayak uydurabilme yeteneğinin önem kazandığı bilgi çağında “doğanın değişen koşullarına anında uyum sağlayabilen varlıkların yaşam alanlarının en güçlüleri” olduğu aktarılarak genç girişimci adaylarının girişimcilik ve inovasyon konusunda farkındalıkları artırılması sağlandı.

BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 3. ETKİNLİK Pendik Kaynarca Şevket Sabancı Mes.Ve Teknik And.lisesi’nde, BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 4. ETKİNLİK Pendik Kurtköy Çok Programlı Lisesi’nde gerçekleşecektir.

Kontrol Edin

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 9. PROGRAM

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri …

Bir cevap yazın