Pazar , Ekim 21 2018
Anasayfa / HABER MANŞETLERİ / Cüzdanı Sahibine Teslim Etti

Cüzdanı Sahibine Teslim Etti

İstanbul’da yaşayan ayakkabı tamircisi Şahin TÜRK işe giderken yerde içinde 600 bin TL’lik çek, kredi kartları, şahsına ait kimlik ve evrakları ile bir miktar para olan cüzdanı buldu.
İçinde bulunan kimliğinden cüzdan sahibi iş adamı Oğuzhan YILMAZ’a ulaşıp, içindekilere dokunmadan kendisine teslim etti. Cüzdan sahibi örnek davranışı sergileyen ayakkabı tamircisi Şahin TÜRK’ü ödüllendirdi.
Ahi sanayici ve iş adamları derneği tarafından, Şahin TÜRK’e örnek davranışından dolayı Ahilik berat belgesi takdim edildi.
Ahisiad Başkanı İbrahim ÇAM “Bu örnek davranışınızdan dolayı sizleri kutluyorum.Her ortamda vedahi her fırsatta Müslüman Türk’ün edebinden, erdeminden ve faziletinden bahsettiğimiz cümlelerin gerçek hayatta karşılık bulması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.Her ne kadar bu davranışın inancımız ve törelerimiz gereği normal bir davranış gibi görmemiz gereksede; yaşadığımız çağda kaybolan değerlerimizin ve inançlarımızın arasında bu davranış çorak bir topraktaki yeşeren bir çiçek gibi göze çarpmaktadır.Bizler marifetin iltifatlandırılması taraftarıyız.Bu nedenle Ahi Evran’dan günümüze emanet gelenek olan, AhiliK Beratı ile Şahin beyi iltifatlandırarak hem geçmişimizi yâd edip hemde günümüze manevi haz katma azmindeyiz.”
Cüzdan sahibi İş adamı Oğuzhan YILMAZ “Bu zamanda dürüst insanların kalmadığını, bu yüzden Şahin Türk beyefendi gibi insanlara ihtiyacımız var. Kendisine kamyon alacağım ve aylık kazancının nerdeyse tam 4-5 katı olacak, böyle insanlarımız başımızın tacıdır”ifadelerini kullandı.

Kontrol Edin

Genel Başkan Vekilimiz Çevre Mühendisi Halil HIZ Bey Bengü Türk TV ‘ye konuk oldu

Derneğimizin Genel Başkan Vekili, Türk Mühendisler Birliği Başkan Yardımcısı Çevre Mühendisi Sayın Halil HIZ bey …