Cuma , Kasım 16 2018
Anasayfa / DUYURULAR / BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 15. ETKİNLİK

BÜYÜK AHİLİK SEFERBERLİĞİ 15. ETKİNLİK

Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad – Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin ortaklaşa yürüttükleri  “Gençlerimize Güveniyoruz” projesinin 15.cisi Veli Baba Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği olarak yürütülen“ Gençlerimize Güveniyoruz” projesi kapsamında 15.cisi Veli Baba Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde, Ahilik İlkeleri ve Gençler İçin Tecrübe Konuşuyor konulu seminer düzenlendi.
Seminere konuşmacı olarak Ahisiad Genel Başkanı, Erçağ Vinç Yönetim Kurulu Başkanı, Ahicert Belgelendirme A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim ÇAM katıldı.
İbrahim ÇAM, Ahi Evran’ı Veli’nin eşi Fatma Bacı’dan bahsederek, sizlerde birer Fatma Bacı gibi mücadeleci olacaksınız.Hepiniz bu ülkede Başbakan, Cumhurbaşkanı olabilirsiniz.Bu ülkede Markalar yapabilirsiniz, kendinizi hiç bir zaman hafife almayınız.Bunları yaparken Edeb’i elden bırakmamalısınız.Edeb, arapçada Elif, dal, be harflerinden oluşur.Türkçe’de ise eline vatanına hani yad eller diyoruzya, Diline burdada Türkçemize sahip çıkacağız.Beline soyuna, ecdadına sahip çıkacaksın.
İbrahim Çam, İş ve hayat konularında tecrübelerini anlatarak, Ahi Evran ve Ahilik sisteminden bahsetti.Ahilik sıfatlarını anlatarak, proje kapsamında okullarda uygulanacak olan Orta sandığı, Güvenilir Eller (Kantincisiz kantin), Ahilik kitaplığı hakkında bilgiler verdi

 

Kontrol Edin

Geçmişten Günümüze Ahilik, Yerli ve Milli Alandaki Gelişmeler

Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği (AHİSİAD) ve İHH ortaklığında Pendik Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen …