Pazartesi , Eylül 24 2018
Anasayfa / HABERLER / AHİSİAD “Yeni Dünya Yeni İktisat Yeni Türkiye” Kitabı Çıkarıyor

AHİSİAD “Yeni Dünya Yeni İktisat Yeni Türkiye” Kitabı Çıkarıyor

Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Merkezinde “Yeni Dünya Yeni İktisat Yeni Türkiye” adlı kitabın protokolü imzalandı.İmza törenine İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi İktisat Tarihi Anabilimdalı Başkanı Prof.Dr. Ahmet KAL’A bey, Ahisiad Genel Başkanı İbrahim ÇAM ile üyeler katıldı.

Bu Kitap Her İş İnsanımızın başucu El Kitabı olacaktır

Konuyla alakalı Ahisiad Genel Başkanı İbrahim ÇAM şunları söyledi ;”Türk Milletinin Demir’i işlediği tarihten islamla Müşerref olana kadarki esnaflıktaki edebi, islamla Müşerref olduktan sonraki ticarete olan Kurani bakışın adı olan Ahiliğin, Milletler mücadelesinde ekonomik özgürlüğümüzün gerçekleşmesi ; lider ülke Türkiye vizyonunun mesneti olarak gördüğümüz Türk Milletine Geçmişinden miras ahilik sisteminin anlaşılmasını sağlamayı kendimize ilke edinmiş durumdayız.Bu vesileyle yaptığımız birçok faaliyete ilave olarak; Her iş insanının, iş insanı olmaya aday nesillerimizin, geçmiş ve gelecek iş dünyamız ile tasavvurları için başucu, el kitabı olacak bu çalışma için; Ahilik sisteminin Dede Korkut’u Ahmet KAL’A hocamıza derneğimize duyduğu güven ve neticesi 35 yılı aşkın birikimlerinin ışığı bu kitap için şükranlarımızı sunuyorum. Kitabımız yaklaşık 3-4 ay içinde Ahisiad yayınlarından çıkacak iki ayrı yerde tanıtım programı yapılarak, Milletimizle , işinsanlarımızla buluşacaktır.”ifadelerini kullandı.

Ahi Evran’ın Başlattığı Anadolu Sanayi Devrimi’nden Bugüne  Kümelenmiş  Sanayileşme Modelinin Anlatıldığı Bir Eserdir

“Yeni Dünya Yeni İktisat Yeni Türkiye” kitabının yazarı İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi İktisat Tarihi Anabilimdalı Başkanı Prof.Dr. Ahmet KAL’A bey kitabın içeriği ile alakalı kitabın içerisinde yer alacak konuların bazılarından bahsetti. “Aşağıda, derneğinizdeki toplantıda size sunduğum Ahi Evran’ın başlattığı Anadolu Sanayi Devrimi’nden bugüne kümelenmiş üretime dayalı sanayileşme modelinin anlatıldığı Yeni Dünya Yeni İktisat Yeni Türkiye başlıklı eserim öncelikle hayırli olsun.  Çalışmada gerekli ek Hizmetler için kurduğum ekibimi bugünden itibaren başlatıyorum. Türk ve İslam dünyasında dünyada önemli yankıları olacağına inandığım bu ve benzeri çalışmalarla yeni bir çığırı birlikte açmış olacağız inşallah. Hayırlı olsun” dedi.

 

2fd97abc-ee34-46d2-b692-654c6d22792f yeni dunya 2

Kontrol Edin

AHİSİAD’dan “Yunus Emre’ce İslam”Konulu İFTAR PROGRAMI

Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği, 4. Geleneksel iftar programını The Green Park Pendik Hotel & …