Pazartesi , Eylül 24 2018
Anasayfa / HABER MANŞETLERİ / AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 4. PROGRAM

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 4. PROGRAM

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri Ahi“Gençlerimize Güveniyoruz” projesinin 4.cüsü Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen programa, Seminere konuşmacı olarak Umut Makina Yönetim Kurulu Başkanı Turhan BABLAK katıldı.
Turhan BABLAK, 1934 doğumlu başta atom standarttı ve doğalgaz boru tesisat rontgenli kaynaklar olmak üzere 5 dalda sertifikalı kaynakçıdır.17 yıl Almanya ve Belçika’da kaynakçı olarak çalışmıştır.1978 yılından beri Pendik Veli Baba Sanayi Sitesindeki kendi firmasında usta yetiştirdiğini, yurt içi ve yurt dışında edindiği tecrübeleri anlatarak yaptığınız işin en iyisini yapmaya gayret edin ve göreceksiniz başarılarla dolu bir hayat hikayeniz olacak diyerek hayat hikayesini ve başarısını öğrencilerle paylaştı..
Gazeteci-Yazar Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal KAYA, Ahi Evran ve Ahilik sisteminden bahsetti.Ahilik sıfatlarını anlatarak, proje kapsamında okullarda uygulanan Orta sandığı, Güvenilir Eller (Kantincisiz kantin), Ahilik kitaplığı hakkında bilgiler verdi.

Kontrol Edin

AHİSİAD’dan “Yunus Emre’ce İslam”Konulu İFTAR PROGRAMI

Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği, 4. Geleneksel iftar programını The Green Park Pendik Hotel & …